Terapia Bowena - Joanna Elias
 

Jak wygląda terapia?

Sesja terapeutyczna trwa od 30 do 60 minut. Podczas terapii klient leży na łóżku terapeutycznym w ubraniu lub bieliźnie okryty ręcznikami. Terapeuta wykonuje zestawy delikatnych rolujących ruchów przez mięśnie, ścięgna i tkankę łączną. Pomiędzy zestawami ruchów terapeuta zostawia
2-3 minutowe przerwy i najczęściej opuszcza gabinet. Przerwy te są ważnym elementem terapii Bowena, ponieważ pozwalają one mózgowi przetworzyć sygnały wysyłane przez neuroprzekaźniki i zainicjować procesy samoleczenia.

Sesje terapeutyczne zaleca się powtarzać w odstępach 7-10 dni. Ważnym elementem wspomagającym terapię jest dostarczenie organizmowi wody (ok.1.5 l dziennie). Zestawy ruchów Bowena zwiększają dopływ krwi do mięśni i organów oraz pobudzają krążenie limfy. Oba te systemy potrzebuja wody.

Zaleca się również nie pozostawanie bez ruchu dłużej niż 30 minut, szczególnie w dzień terapii. Nasz układ limfatyczny nie posiada własnej pompy i uzależniony jest od ruchu mięśni. Układ ten odbiera, między innymi, toksyny uwolnione podczas terapii.

Technika Bowena może być stosowana samodzielnie w celu przywrócenia równowagi w organizmie, ale również jako zabieg wspomagający.


Template website | © 2011 Olga Żądło, Filip Wielewski | Content by Joanna Elias | Design by www.mitchinson.net